WELLNESS HAKKINDA SSS

http://www.his.gov.tr/images/categories/large/welnness-soru.jpg
WELLNESS NEDİR ?

Wellness Nedir sorusuna cevap olarak tüm ayrıntıları http://www.his.gov.tr/wellness sayfamızı inceleyerek bulabilirsiniz.

His Wellness ve Yoga salonlarında kullanılabilecek ekipmanlar hangileridir ?

Web sitemizde yayınlanan http://www.his.gov.tr/talimatlar içersinde "Özel Herkes İçin Spor ve Wellness Salonlarında Bulunması Gereken Ekipmanlar" sekmesine tıklayarak ekipman listesini görebilirsiniz.

Federasyonun vermiş olduğu Wellness belgesi her yerde geçerli mi?

İlgili branş belgesi federasyonumuz tarafından verilen tek yetkili resmi kurum olması nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde her yerde geçerlidir.

Wellness belgesi ile spor salonu açabilir miyim?

Evet açabilirsiniz. Ancak Wellness-Yoga salonlarına özgü web sayfamızda belirtilen teknik koşulları yerine getirmelisiniz.

Wellness MEB Modüler sistemde bulunuyor mu?

Evet bulunmaktadır.

Wellness belgesi Fitness belgesi yerine geçer mi?

Her iki belgenin iş ve işleyişi farklı olduğu ve farklı federasyonlara bağlı oldukları için belgeler aynı kategoride değerlendirilemez.

Wellness belgesi bana ne fayda sağlayacak?

Federasyonumuzdan almış olduğunuz Wellness Yardımcı Antrenör belgesinin düzenlenme tarihinden itibaren içersinde bulunduğu yıl ve takip eden yıllarda federasyonumuz tarafından açılan vize/gelişim seminerlerine katılmak kaydı ile kendi özel salonunuzu açabilir, diğer özel spor salonlarında çalışabilir, MEB Halk Eğitim merkezlerinde kurs düzenleyebilirsiniz.

 
3WTURK CMS v7.03WTURK CMS v7.0